IFESZT ŞTIRI PROGRAM SPECTACOLE INFORMAŢII BILETE I-FORUM BLOG IFESZT  
MAGYARROMAN
SPECTACOLE
ŞTIRI
SPECTACOLE
  József Katona :
  BANUL BÁNK
  Teatrul Tamási Áron Sf. Gheorghe
  Martin McDonagh:
  VESTUL SINGURATIC
  Teatrul Municipal Csíki Játékszín, Miercurea Ciuc
  EXISTĂ SPERANŢĂ?
  Teatrul Figura Studio, Gheorgheni
  PROCESUL
  Teatrul de Mişcare M Studio, Sfântu Gheorghe
  Henrik Ibsen:
  PEER GYNT
  Teatrul Maghiar de Stat Csiky Gergely Timişoara
  Csaba Székely:
  BEZNĂ DE MINĂ
  Coproducţie a Studioului Yorick şi al Teatrul Naţional Târgu-Mureş, Compania Tompa Miklós
  DE VEGHE ÎN LANUL DE SECARĂ
  Coproducţie a Teatrului Orăşean din Târgu Secuiesc
şi a Teatrului Tamási Áron din Sfântu Gheorghe
  William Shakespeare:
  ÎMBLÂNZIREA SCORPIEI
  Teatrul Naţional Târgu-Mureş Compania
  Shalom Ash:
  BLAZONUL
  Teatrul Evreiesc de Stat, Bucureşti
  István Örkény :
  TOT'UL E OK?
  Coproducţie a Companiei de Teatru Aradi
Kamaraszínház şi a Asociaţiei MASZK din Szeged



Premiile Festivalului Interetnic de Teatru ediţia VI-a, Oradea

Juriul festivalului format din Forgách András scriitor, traducător, scenarist (preşedinte), Darvay Nagy Adrienne istoric de teatru, scriitor, teatrolog, consilier în arta teatrală, Ştefan Iordănescu regizor, consilier artistic, Zsehránszky István, jurnalist, redactor, critic de teatru şi András Lóránt, actor, coregraf, regizor a acordat următoarele premii:

Mai mult
PROGRAM
duminică, 11 Noiembrie
19:00
József Katona
 
Teatrul Tamási Áron Sf. Gheorghe
Locul: Teatrul Szigligeti

19:00
 
Locul: Teatrul Szigligeti
luni, 12 Noiembrie
16:00
Csaba Székely
 
Coproducţie a Studioului Yorick şi al Teatrul Naţional Târgu-Mureş, Compania Tompa Miklós
Locul: Casa de Cultură a Sindicatelor - cu publicul pe scenă

19:00
Henrik Ibsen
 
Teatrul Maghiar de Stat Csiky Gergely Timişoara
Locul: Teatrul Szigligeti

23:00
 
Coproducţie a Teatrului Orăşean din Târgu Secuiesc
şi a Teatrului Tamási Áron din Sfântu Gheorghe
Locul: Teatrul Arcadia
marți, 13 Noiembrie
17:00
 
Teatrul de Mişcare M Studio, Sfântu Gheorghe
Locul: Casa de Cultură a Sindicatelor - cu publicul pe scenă

19:00
William Shakespeare
 
Teatrul Naţional Târgu-Mureş Compania
Locul: Teatrul Szigligeti

19:30
 
Locul: Filarmonica de Stat Oradea
miercuri, 14 Noiembrie
19:00
Shalom Ash
 
Teatrul Evreiesc de Stat, Bucureşti
Locul: Teatrul Szigligeti

19:00
 
Locul: Moszkva Caffe

21:00
István Örkény
 
Coproducţie a Companiei de Teatru Aradi
Kamaraszínház şi a Asociaţiei MASZK din Szeged
Locul: Casa de Cultură a Sindicatelor - cu publicul pe scenă
joi, 15 Noiembrie
17:00
 
Teatrul Figura Studio, Gheorgheni
Locul: Teatrul Arcadia

19:00
István Tasnádi
 
Teatrul de Nord Satu Mare Trupa Harag György
Locul: Teatrul Szigligeti

19:00
 
Universitatea de Arte, Târgu Mureş
Locul: Moszkva Caffe

22:00
 
Universitatea de Arte, Târgu Mureş
Locul: Moszkva Caffe
vineri, 16 Noiembrie
16:00
Martin McDonagh
 
Teatrul Municipal Csíki Játékszín, Miercurea Ciuc
Locul: Casa de Cultură a Sindicatelor - cu publicul pe scenă

19:00
Howard Barker
 
Teatrul Szigligeti, Oradea
Locul: Teatrul Szigligeti

22:00
László Garaczi
 
Teatrul Tomcsa Sándor, Odorheiu Secuiesc
Locul: Moszkva Caffe
sâmbătă, 17 Noiembrie
16:00
 
Trupa de Teatru WaitingRoom Projekt, Cluj Napoca
Locul: Casa de Cultură a Sindicatelor - cu publicul pe scenă

19:00
Moliére
 
Teatrul Tomcsa Sándor, Odoreheiu Secuiesc
Locul: Teatrul Szigligeti

21:30
 
UBB Facultatea de Teatru şi Televiziune, Cluj-Napoca
Locul: Teatrul Arcadia

21:30
Neil LaBute
 
Teatrul de Stat German din Timişoara
Locul: Moszkva Caffe
duminică, 18 Noiembrie
17:00
Esteve Soler
 
Teatrul Naţional Radu Stanca Sibiu,
secţia germană
Locul: Casa de Cultură a Sindicatelor - cu publicul pe scenă

19:00
Moliére
 
Teatrul Csokonai din Debrecen
Locul: Teatrul Szigligeti
 
  István Tasnádi :
  REFORMATORII LUMII
  Teatrul de Nord Satu Mare Trupa Harag György
  Howard Barker :
  SCENE DINTR-O EXECUŢIE
  Teatrul Szigligeti, Oradea
  CE AI FĂCUT TIMP DE TREI ANI?
  Trupa de Teatru WaitingRoom Projekt, Cluj Napoca
  Moliére:
  AVARUL
  Teatrul Tomcsa Sándor, Odoreheiu Secuiesc
  MIDNIGHT TANGO
  Universitatea de Arte, Târgu Mureş
  László Garaczi:
  PLAZMA 2
  Teatrul Tomcsa Sándor, Odorheiu Secuiesc
  KAKUK MARCI
  UBB Facultatea de Teatru şi Televiziune, Cluj-Napoca
  Neil LaBute:
  CUPLUtoniu - FURIILE & MARELE RĂZBOI
  Teatrul de Stat German din Timişoara
  Esteve Soler:
  CONTRA DEMOCRAŢIEI
(GEGEN DIE DEMOKRATIE)
  Teatrul Naţional Radu Stanca Sibiu,
secţia germană
  Moliére:
  VICLENIILE LUI SCAPIN
  Teatrul Csokonai din Debrecen
Sponsori :
  dricurbe.JPG   stemabihor.jpg   ministerulculturii.jpg   communitas.png   logoContiORADEA.JPG   queens.jpg   tehnoprint antet jpg.jpg   Banner GW 140x27mm.jpg   Banner BMW 140x23mm.jpg   CCS kicsi.jpg   logo atlantis cut.jpg   eleknis.jpg
Parteneri:
  cooquia logo.jpg   bnlogo.jpg   reggeli logo.jpg   LOGO(2).jpg   Dunatv_logo.jpg   moszkva.jpg   crisana1.jpg   revizor_logo.jpg   partium radio logo.jpg   szinpad1.png   hirhatar.jpg   logomaszol.jpg   atogrand skoda.JPG   transindex-logo.jpg   kronika logo.jpg   madasv1nagy.jpg   Logo Bucuresti - Maghiara.jpg   BiharorszagLogo.jpg   criticai_logo.jpg   RGB.jpg   art-act-magazine-300x240.png   partlogo.jpg   Logo Digi 24 HD.jpg   LOGO2.jpg   jatekter logo.jpg   magic_fm.jpg   zile_si_nopti.jpg   tanckritikahu_logo.jpg   kutszeli_10x10.jpg